Šiarnika čaká po finále Svetového pohára veľká klasika

image

Najlepší slovenský skialpinista a čerstvý víťaz Slovenského pohára pre rok 2019 Jakub Šiarnik je práve na ceste do dejiska finále Svetového pohára. V Madonne di Campiglio sú zajtra poobede na programe šprinty. Kubo nám poskytol krátky rozhovor z diaľničného odpočívadla v Nemecku.

 

Máš za sebou náročný marec. Štartoval si na Majstrovstvách sveta, vyhral si Bokami Západných Tatier, uplynulý víkend si išiel aj finále Slovenského pohára v rámci pretekov Chopok 3000+ a ukázal si sa aj na Sprint Triathlone. Je cítiť únavu?

- S príchodom teplých jarných dní na mňa prichádza aj nejaká jarná únava. Nejde o výkonnostný pokles, telo si žiada ísť už na bicykel alebo si zabehať. Výkonnosť stále je.

Tento týždeň budeš pretekať v Taliansku. Najprv ťa čakajú tri štarty vo finále Svetového pohára v Madonne di Campiglio. Následne pôjdeš prvý raz aj Adamello Ski Raid.

- Začíname špintami, potom príde vertikál. Zo skúseností viem, že sa to v týchto kratších pretekoc dá vymakať. Uvidíme, čo prezradí individuál a Adamello.

Adamello je jednou z najväčších skialpinistických klasík. Kto bude tvojim partnerom?

- Bude to moja prvá jednodňová klasika. Mal by som ísť s Poliakom Marcinom Rzeszótkom. Včera si pri páde niečo spravil s kolenom. Verím, že je Marcin v poriadku a našu účasť to neohrozí.

V rámci seriálu SP si neštartoval v Číne a vo Švajčiarsku. O celkové poradie nebojuješ. S čím ideš do pretekov?

- Tento rok bolo mojim cieľom byť čo najčastejšie v Top 20. Podarilo sa mi to len raz vo Francúzsku. S týmto idem aj do posledných troch pretekov. Teším sa na šprint, trať mi vlani sedela. K postupu do semifinále mi chýbalo len 21 stotín. 

Bude teda táto nedeľa tvojou poslednou pretekovou zimnej sezóny 2019?

- Ešte nie. O týždeň neskôr budem súčasťou štafety na jednom extémnom triatlone. Stále nechávam otvorenú aj účasť na Mezallame v prípade, že by ma oslovil nejaký z elitných tímov.

 

Kubo, ďakujeme za krátky rozhovor. Želáme ešte šťastný dojazd do Talianska a veľa šťastia v pretekoch!

Komentáre

comments powered by Disqus