Zajtrajší individuál bude vysielaný naživo

image

Seriál Svetového pohára pokračuje v Andorre.

Svetový pohár sa z rakúskeho Bischofshofenu presunul do pyrenejského strediska Font Blanca v Andorre. Celý skialpinistický konvoj sa na víkend v tomto malom štáte tešil.

Jakub Šiarnik a Boris Obergries strávili týždeň spolu v Innsbrucku. Následne sa presunuli do francúzskeho a spoločne s Mariannou Jagerčíkovou do Pyrenejí.

"Od nedele sme strávili na cestách vyše 1700 kilometrov. To sa na kvalite tréningu podpíše. Aj napriek tomu sme s Borisom boli raz 3300 metrov. Sľubujeme si od toho lepšie zvládnutie výšky v Andorre. Nevieme vôbec čo máme očakávať. Padlo veľa snehu a trať sme si nemohli prejsť," povedal Jakub Šiarnik, ktorý by chcel nadviazať na minulú nedeľu.

Posilnená ôsmym miesto z individuálu prišla do Andorry Marianna Jagerčíková. Pocity má pred zajtrajškom výborné.

"Trať sme si nemohli obzrieť, nevieme čo nás čaká. Je 4. lavínový stupeň a organzátori nemali včera možnosť značiť trať. Bude to pre nás prekvapenie, no vieme, že by to malo byť vo výške od 2000 do 2500 metrov v stredisku Arcaliz," priblížila nám Marianna. Doplnila, že na zajtra hlásia pekné počasie a odmäk.

Boris Obergries išiel na trojboj Svetového pohára motivovaný. Plány mu sťažilo zranenie ruky, s ktorým sa snažil trénovať. O ruku sa vie oprieť, ale na sto percent to nie je.

"Tento týždeň bol náročný aj z hľadiska cestovania. Som rád, že sa mi podarilo odtrénovať všetko, čo som mal v pláne. Hlavne som sa zamieraval na dostatočnú regeneráciu. Dúfam, že sa mi zajtra pôjde dobre," v krátkosti povedal Boris, pre ktorého to budú ďalšie cenné skúsenosti smerom do budúcna.

Všetkým trom držíme v zajtrajších pretekoch palce. Preteky budú k dispozícii live. Link na prenos nájdete na www.fontblanca.ad alebo na www.facebook.com/fontblanca/.

Komentáre

comments powered by Disqus