Vertikál: Jagerčíková tesne pod pódiom, Šiarnik splnil cieľ

image

Hneď na druhý deň po šprinte bol na programe vertikál. Okrem stúpania museli pretekári pokoriť aj silné sneženie a silný vietor.

MADONNA DI CAMPIGLIO. Aj dnes sa pretekalo v talianskom stredisku až podvečer. Ako prví začali ukrajovať z kopca seniori. Medzi nimi stupňoval svoj výkon aj Jakub Šiarnik. Napokon sa vyšplhal na konečné 18. miesto. Za sebou nechal včerajšieho víťaza Cardonu, Bon Mardiona či Anthamattena.

"Kopec bol pre každého, boli aj roviny a strminy. Bolo dôležité zvoliť dobré pásy, sneh mal tendenciu namŕzať. Musel som vymýšľať aj čo si dať na hlavu. Zvolil som šiltovku a lyžiarske okuliare. Bol som chránený pred snehom a vetrom. Nehostinné podmienky mi vyhovujú. Z môjho pohľadu to bolo v poriadku," povedal Šiarnik, ktorého teší aj strata na víťaza. Werner bol v cieli o minútu a 34 sekúnd skorej.

Marianna Jagerčíková si v dnešnom vertikáli vyjazdila svoje maximum v tejto disciplíne.

"Som rada. Na tretiu pretekárku som nemala sily, skôr som si kontrolovala štvrtú priečku. Husté sneženie a vietor sťažili podmienky, no všetky sme mali rovnaké počasie," zhodnotila víťazka stredajšieho šprintu.

V piatok je deň voľna a v sobotu prídu na rad posledné preteky. Seriál Svetového pohára ukončí klasický individuál.

Komentáre

comments powered by Disqus