Šprinty nevyšli podľa predstáv

image

Marianne Jagerčíkovej chýbali na postup medzi najlepšiu dvanástku tri sekundy.

V rakúskom Bischofshofene odštartoval seriál ISMF Svetového pohára pre rok 2019. Do známeho strediska merali cestu aj traja naši reprezentanti Jakub Šiarnik, Marianna Jagerčíková (obaja seniori) a Boris Obergries (junior). Pred ostrým štartom sezóny boli v očakávaní a zdravo namotivovaní.

Ruku si nezlomil

Ako prví išli do boja juniori. Boris Obergries išiel kvalifikačnú jazdu o 15:36. Nedopadlo to však dobre. Šprint dokončil kvôli zdravotným problémom na poslednom klasifikovanom mieste.

"Úraz sa mi stal pri prehliadke trate. V cikcakoch sa mi šmyklo a narazil som si ruku. Skúsil som ísť šprint, no o ľavú ruku som sa nevedel oprieť, preto to tak dopadlo. Hneď som išiel do nemocnice, kde röntgen prezradil, že to, našťastie, nemám zlomené, ale narazené. Dúfam, že ďalších pretekov sa zúčastním," povedal Boris, o ktorého stave vás budeme priebežne informovať.

Na postup chýbali tri sekundy

Jakub Šiarnik mal na šprinty Bischofshofene dobré spomienky, keď tu vlani v rámci Európskeho pohára a Hochkönig Erztrophy skončil na fantastickom druhom mieste. Vo svetovej konkurencii sa chcel ukázať v čo najlepšom svetle. Žiaľ, zaostal za svojimi osobnými očakávaniami. 38. miesto znamenalo aj preňho koniec už v kvalifikácii.

"Je to mierne sklamanie. Na postup mi chýbalo desať sekúnd, čo je veľa. Nespravil som výraznú chybu, ale viacej menších. Zaváhal som pri výbere cikcakov, kde som nezvolil najlepšiu stopu a párkrát sa mi šmyklo. Moja chyba, mal som si to lepšie pozrieť. V technickej časti to tiež škrýpalo. Pri strhávaní pásov mi jeden odletel predomňa a stratil som ďalšie cenné sekundy. Zjazd som išiel bezpečne a nestačilo to. Uvidíme, čo ponúkne nedeľa," zhodnotil 24-ročný skialpinista.

Marianna Jagerčíková sa tiež ďalej z kvalifikácie nepozrela. Pre ňu sú šprinty disciplínou, v ktorej zbiera skúsenosti, no aj napriek tomu klopala na postupové brány.

"Náročná trať. Od postupu ma delili len tri sekundy. Dve väčšie chyby a niekoľko menších... Ale aká skúsenosť! Obávala som sa zjazdu, ale išlo to skoro samo," zhodnotila slovenská reprezentantka, ktorá dlhodobo žije vo Francúzsku.

Pódium jednotlivých kategórií: muži -  1. R. Antonioli (ITA), 2. I. Arnold (SUI), 3. Nicolò Ernesto Canclini (ITA);  ženy - 1. M. Fatton (SUI), 2. C. G. Cotrina (ESP), 3. M. G. Farres (ESP); U23 muži - 1. N. Er. Canclini (ITA), 2. A. Lietha (SUI), 3. T. Anselmet (FRA); U23 ženy - 1. A. Milloz (FRA), 2. L. Bonnel (FRA), 3. G. Murada (ITA); juniori - 1. P. Perreten (SUI), 2. A. Gay (SUI), 3. L. Besson (SUI); juniorky - 1. S. Bertolina (ITA), 2. V. Pasquazzo (ITA), 3. Miruna-Maria Girbacea (ROU)

Komentáre

comments powered by Disqus