Pokyny na bezpečný skialpinizmus na zjazdovkách

image

Kvôli bezpečnosti skialpinistov a lyžiarov a ohľaduplnosti na upravených zjazdovkách budú v nasledujúcej sezóne vytýčene skialpinistické trasy.

Ako si už mnohí z vás mali možnosť všimnúť, stredisko Jasná pristúpilo k vytýčeniu trás pre skialpinistov.  Stredisko hľadalo spôsob ako zabrániť kolíziám s lyžiarmi, ratrakmi, lanami a ničeniu upravených trás po prevádzkových hodinách pri stúpajúcom sa počte skialpinistov/skitouristov hlavne v uplynulej sezóne.

Tento krok sme ako SSA privítali. Ak chceme využívať upravené zjazdovky v strediskách, rešpektujme tieto zásady. 

Spolu s vedením strediska sme diskutovali skialpinizmus po prevádzkovej dobe strediska (16:00-8:30). Momentálne je v tejto dobe zakázaný. Problematický nie je výšľap, ale zjazd po upravených zjazdovkách a možné kolízie s lanami, na ktorých sú upevnené ratraky. Napriek tomu sa stredisko snaží vyhovieť aspoň čiastočne  a bude organizovať hromadné výšľapy Biela púť-Luková vo večerných hodinách.

Skialpinistické trasy sú vytýčené po ľavej strane zjazdovky- na severnej strane Chopku vedie trasa Lúčky-Chopok a Biela púť-Chopok. Na južnej strane trasa z Krupovej a Srdiečka na Chopok. 

Komentáre

comments powered by Disqus