O reprezentácii rozhodnú štyri preteky

image

Vzhľadom na to, že zima v našich končinách moc nepraje decembrovému pretekaniu, nomináciu do reprezentácií musíme urobiť vo flexibilnom režime.

Hlavným vrcholom sezóny sú majstrovstvá sveta vo švajčiarskom Villars sur Ollon (9. až 16. marec), kam by sme chceli vyslať čo najsilnejšiu zostavu. Nominácia sa, samozrejme, týka aj pretekov Svetového pohára. Pre donominovanie sa do reprezentácie ku vyššie uvedeným športovcom je potrebné, aby ste ukázali svoje kvality na pretekoch, ktoré dostali prívlastok nominačné.

Pre kvalifikovanie sa na MS v šprinte musíte štartovať 12. januára na Štrbskom plese, kde sa uskutoční 1. kolo Slovenského pohára.

Nominácia bude pokračovať na tradičných pretekoch Rallye Červene 2. februára. Záver nominácie sa odohrá o víkend neskôr. Hore-dole Derešom (individuál) a Majstrovský vertikcal prezradia, kto sa na akej úrovni nachádza. Keďže svetový šampionát sa koná v náročnom teréne, rozhodli sme sa pre zaradenie týchto pretekov, ktoré najlepšie simulujú podmienky pretekov vo Švajčiarsku.

Po pretekoch v nedeľu 10. februára budú členovia Správnej rady SSA hovoriť s pretekármi, ktorí budú vybraní na nasledujúce preteky Svetového pohára a MS. Osobnú konzultáciu absolvujú aj ďalší pretekári, ktorí by sa mohli objaviť na určitých pretekoch v ďalšej časti sezóny.

Na základe výkonov ostali v reprezentácii Jakub Šiarnik a Matúš Danko v mužskej kategórii, Marianna Jagerčíková v ženách, Boris Obergries v junioroch.

Komentáre

comments powered by Disqus