Jagerčíková vyhrala preteky Svetového pohára

image

V talianskom stredisku Madonna di Campiglio odštatovalo finále Svetového pohára v skialpinizme. Slovensko reprezentujú na podujatí Jakub Šiarnik a Marianna Jagerčíková.

MADONNA DI CAMPIGLIO. Slovenský skialpinizmus prežíva veľmi úspešnú sezónu. Práve tento týždeň končí v Madonne di Campiglio seriál Svetového pohára 2019. V priebehu štyroch dní musia pretekári zvládnuť šprinty, vertikál aj individuálne preteky.

V stredajšom šprinte hájili slovenské farby Jakub Šiarnik a Marianna Jagerčíková. 24-ročný Šiarnik si splnil prianie, keď postúpil do štvrťfinále. V ňom narazil na silnú päticu súperov. Štvrté miesto v jeho jazde mu vynieslo konečné 20. miesto.

„Som spokojný. Vo štvrťfinále som vystupňoval výkon z kvalifikácie. Mal som silnú skupinu, držal som sa s nimi, no ušli mi na pešo. Na lyžiach mi to stúpalo, cítil som sa komfortne,“ povedal bezprostredne po finiši Šiarnik.

Pre Mariannu Jagerčíkovú sú šprinty obľúbenou disciplínou. Dokázala to aj na marcových majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku, kde získala striebornú medailu. V Madonne tak patrila medzi najväčšie favoritky.

Svoju úlohu perfektne zvládla. V kvalifikácii zašla štvrtý najrýchlejší čas, v semifinále ovládla svoju jazdu. Vo finále, kde sa prebojovalo šesť najlepších žien, išla suverénne systémom štart – cieľ. Jasne vyhrala a teší sa zo svojho prvého triumfu v kolotoči Svetového pohára.

„Teším sa. Je to historický moment. Pekný šprint, išlo sa mi dobre,“ hľadala slová v cieli Jagerčíková. 33-ročná slovenská reprezentantka sa posunula nahor aj v celkovom hodnotení Svetového pohára a aj v poradí kategórie šprint.

"Bola to posledná šanca niečo veľké spraviť. Chcela som víťazstvo, trénovala som na to. Celý čas to bolo v pohode, na konci mi dochádzali sily, no mala som náskok a ustála som to," dodala Jagerčíková.

Vo štvrtok je na programe vertikál. Seriál Svetového pohára ukončia v sobotu individuálne preteky.

Výsledky: muži – 1. Cardona(ESP), 2. Antonioli (ITA), 3. Arnold (SUI), 20. ŠIARNIK (SVK); ženy - 1. JAGERČÍKOVÁ (SVK), 2. Fattonová (SUI), 3. Riatschová (SUI).

Komentáre

comments powered by Disqus