Jagerčíková v Top 10, bodovali aj Šiarnik a Obergries

image

Po nevydarených šprintoch sa našim reprezentantom podarilo v individuálnych pretekoch napraviť chuť.

Nedeľa priniesla druhé preteky v rámci víkendu Svetového pohára v rakúskom Bischofshofene. Na programe boli individuálne preteky. Celá trať mala byť odlišná. Nepretaklo sa na Höchkonigu, ale v okolí skokanských mostíkov. Zjazdy mali byť jednoduchšie na širokých a viac čitateľných pláňach. Namiesto toho sa lyžovačky sústredili v lesoch. Jakubovi Šiarnikovi a Marianne Jagerčíkovej to pripomínalo Pierra Mentu.

O fantastický výsledok sa postarala Marianna Jagerčíková. 33-ročná Slovenka dlhodobo žijúca vo Francúzsku skončila v ženskej kategórii ôsma!

"Bolo to celkom dobré, ale sú drobnosti, ktoré viem vylepšíť. Zjazd nebol najnáročnejší, ale aj na tom sa dá popracovať," povedala bezprostredne po pretekoch.

Stratil smerom nadol

"Dnes som si napravil chuť po nevydarenom šprinte. Od štartu som sa pohyboval pomerne vysoko. Na vrchole prvého dlhého stúpania som bol na 22 priečke," povedal Šiarnik. Okrem hlavného stúpania boli aj dva menšie, no tie podľa Šiarnika poradím až tak nezamiešali.

Cenné sily a pozície stratil rodák zo Smrečian v zjazdoch. Aj napriek tomu sa po nieľkokých zimách sa dostal slovenský muž v individuálnych pretekoch do elitnej tridsiatky:

"Najdlhší zjazd bol pomerne náročný a stál pár pozícií. V nasledujúcom kole som sa znovu vyšvihol o pár pozícií nazad na 26. miesto. V zjazde som však opäť zaostal a na trati šprintu bojoval o bodovanú tridsiatku. 29. miesto a prijateľná strata na úrovni desiatich percent ma teší. Oproti minulým rokom som sa zlepšil aj v zjazdoch, ale uvedomujem si, že na špičku to zatiaľ nestačí. Pri ľahšom zjazde by som mohol pomýšľať na lepší výsledok," zhodnotil 24-ročný reprezentant.

 

Išiel s narazenou rukou

Boris Obergries už v sobotu podvečer avizoval, že na individuál nastúpi aj so zranenou rukou. Napokon skončil na 20. priečke. Porazil českých a poľských pretekárov. Svoj výkon hodnotí pozitívne.

"Samozrejme, 20. miesto a 10-minútová strata na víťaza juniorskej kategórie nie je žiadne terno. Uvedomujem si, že mám rezervy. Najväčšou bolo dnes natiahnuté zápästie ešte z piatkových šprintov. Bolesť už nebola taká veľká, ale počas pretekov som ľavú ruku prakticky nemohol použivať. Som rád, že som preteky dokončil," opísal Boris Obergries, ktorý mal problémy pri dôraznom odrážaní sa palicami. Náročná bola aj manipulácia s výstrojom na prezúvačkách. V Andorre by slovenský junior chcel zlepšiť svoje umiestnenie v individuálnych pretekoch.

"Ďakujeme fanúšikom za povzbudzovanie a milé správy," zhodli sa všetci traja reprezentanti Slovenska.

Už túto sobotu pokračuje seriál Svetového pohára individuálom v Andorre. Nedeľa prinesie zápolenie vo vertikály.

Muži
1. Michele Boscacci (ITA) 1:26:14
2. Robert Antonioli (ITA) 1:26:38
3. Werner Marti (SUI) 1:26:45
29. Jakub Šiarnik (SVK) 1:35:47

Ženy

1. Axelle Mollaret (FRA) 1:14:30
2. Claudia Galicia Cotrina (ESP) 1:14:37
3. Marianne Fatton (SUI) 1:14:37
8. Marianna Jagerčíková (SVK) 1:18:51

Muži U23
1. Samuel Equy (FRA) 1:29:33
2. Hans-Inge Klette (NOR) 1:33:42
3. Thibault Anselmet (FRA) 1:33:50

Ženy U23
1. Giulia Murada (ITA) 1:17:01
2. Mara Martini (ITA) 1:20:39
3. Arina Riatsch (SUI) 1:21:42

Juniori
1. Aurélien Gay (SUI) 1:05:13
2. Giovanni Rossi (ITA) 1:05:31
3. Patrick Perreten (SUI) 1:06:39
20. Boris Obergries (SVK) 1:15:03

Juniorky
1. Samantha Bertolina (ITA)
2. Valeria Pasquazzo (ITA)
3. Miruna-Maria Girbacea (ROU)

Komentáre

comments powered by Disqus