Jagerčíková skončila tesne pod pódiom

image

Sobota priniesla v Andorre individuálne preteky.

FONT BLANCA, 26. január - Počasie bolo v posledných dňoch v Andorre pravé zimné. Organizátori mali plné ruky práce s prípravou tratí. Napokon sa im podarilo ráno pred štartom postarať o veľmi peknú trať so zaujímavými stúpaniami a náročnými zjazdmi.

Od úvodu pretekov diktovali tempo v mužskej kategórii Taliani. Postupne sa v čele pretekov osamostatnila dvojica Robert Antonioli, Matteo Eydallin. Z triumfu sa napokon tešil prvý menovaný, ktorý bol v cieli o šestnásť sekúnd skorej ako jeho krajan. Tretí skončil Francúz Xavier Gachet.

"Opäť platí to isté. Viem, že mám na viac. Síce to bolo v lyžovaní lepšie ako pred týždňom, ale aj tak som v prvom zjazde stratil vyše 40 sekúnd ašesť pozícií. Nešlo sa mi dobre, možno to je aj vzhľadom na náročné cestovanie," zhodnotil Jakub Šiarnik. Slovenský reprezentant skončil 28., na Antonioliho stratil ľahko cez desať minút.

Zaujímavosťou je, že v úvode pretekov išiel s Bon Mardionom. Ten napokon dokázal z tretej desiatky vyskákal až na piate miesto.

Historický výsledok

V ženách máme veľmi horúce želiezko v ohni počas celej sezóny v podobe Marianny Jagerčíkovej. Už v lete ukazovala svoje kvality v najťažších bežeckých vertikáloch. Zimu začala úspešne na francúzskych majstrovstvách, minulý týždeň očarila 8. miestom v individuálnych pretekoch.

Včera avizovala, že sa cíti veľmi dobre a na preteky sa teší. Pocity neklamali. Marianne sa podarilo svoje maximum zlepšiť. Skončila hneď pod stupňom víťazov.

"Dnes to boli super preteky v krásnom slnečnom počasí. Začiatok bol náročný, keďže sa najprv išlo po rovine a stratila som nejaké miesta. Po prvom zjazde som bola zatavená a myslela som, že pri ďalšom výšľape neodlepím nohy zo zeme, ale podarilo sa mi to rozchodiť. V ďalších technických výšľapoch som sa posunula nahor," povedala Jagerčíková, ktorú tešilo, že v poslednom zjazde aj napriek pádu pozíciu nestratila.

Prázdna nádrž

V junioroch bojoval Boris Obergries. Po nešťastnom minulom víkende si chcel v Andorre napraviť chuť. Ruka síce stále bolí, ale aj tak sa rozhodol potaviť na štart. Po prvom výšľape bol na jedenástej priečke, no v ďalšom priebehu pretekov stratil päť pozícií a skončil na 16. mieste.

"V prvom výšľape som sa cítil celkom dobre, preto som bol aj tak hore," rozhovoril sa Boris a pokračoval:

"Prišiel zjazd, v ktorom som stratil. Po prvom kole mi výkon klesol o polovicu, prestal som vládať. Neviem, kde bola chyba. Stále som sa snažil, no nešlo to. Zajtra skúsim ako to pôjde, snáď strata nebude veľká. Juniori, ktorí dnes boli vpredu, sú na vysokej úrovni," doplnil s tým, že ruku dnes neriešil. Síce ho bolí, no pod výkon sa nepodpísala.

 

Muži
1. Robert Antonioli (ITA) 1:23:30
2. Matteo Eydallin (ITA) 1:23:46
3. Xavier Gachet (FRA) 1:25:44
28. Jakub Šiarnik (SVK) 1:33:49

Ženy

1. Alba De Silvestro (ITA) 1:43:35
2. Claudia Galicia Cotrina (ESP) 1:44:13
3. Lorna Bonnel (FRA) 1:44:13
4. Marianna Jagerčíková (SVK) 1:48:56 

Muži U23
1. Davide Magnini (ITA)
2. Thibault Anselmet (FRA)
3. Maximilien Drion Du Chapois (BEL)

Ženy U23
1. Giulia Murada (ITA)
2. Lena Bonnel (FRA)
3. Julia Casanovas Cuairan (ESP)

Juniori 
1. Aurélien Gay (SUI) 1:30:53
2. Sebastien Guichardaz (ITA) 1:32:15
3. Patrick Perreten (SUI) 1:32:48
16. Boris Obergries (SVK) 1:47:40

Juniorky
1. Ekaterina Osichkina (RUS)
2. Emilie Farquet (SUI)
3. Samantha Bertolina (ITA)

FOTO: MAURIZIO TORRI

Komentáre

comments powered by Disqus