Čaká nás majstrovský víkend

image

Sobota a nedeľa ponúkne v Demänovskej doline parádne skialpinistické predstavenie

Sobota a nedeľa ponúkne v Demänovskej doline parádne skialpinistické predstavenie. Štartovať bude kompletná špička zo Slovenska, Poľska aj Česka.

Preteky Hore-dole Derešom sa po úspešných edíciách v rokoch 2017 a 2018 stali pretekmi kalendára Slovenského pohára, Majstrovstvami Slovenska a do svojho pohára ich zaradili aj Česi.

To všetko spôsobilo, že v Jasnej sa tento víkend stretne nabitá konkurencia. Prvý raz v sezóne sa na domácich pretekoch ukážu Jakub Šiarnik a Boris Obergries. Veľkým lákadlom je aj účasť jednej z najlepších pretekárok na svete Marianny Jagerčíkovej!

"Na domáce preteky sa teším. Prvý raz sa mi stalo, že prvé preteky doma absolvujem až po sérii štartov v zahraničí. Teším sa na ľudí a parádnu trať," povedal Jakub Šiarnik, pre ktorého to bude piaty pretekový víkend v rade.

Sobota prinesie individuálne preteky v Derešskom kotli. Štartovať môžu všetci okrem kadetov a kadetiek.

"Jedná sa o otvorené MSR v individuály a vo vertikály. Vyšli sme v ústrets českým kolegom, ktorí chceli zaradiť preteky do svojho pohára. Sobota bude tradične situovaná do Derešského kotla. Vertikál sa bude odohrávať v lokalite Širokej doliny, Peknej vyhliadky, popd Vidličky na Chopok so štartom na Lúčkach. Nepôjde sa po zjazdovke, pôjde sa v plnej poľnej. Istá časť sa pôjde aj na stúpacích železách. Máme pred sebou dva náročné dni, na ktoré sme pripravení," zhodnotil Igor Žiak, prezident Slovenskej skialpinistickej asociácie a hlavný organizátor pretekov Hore-dole Derešom.

V sobotu je štart o 9:30, v nedeľu o 8:00. V prípade ďalších informácií navštívte web http://www.derese.sk

Komentáre

comments powered by Disqus